Fun Fact vol. 3 = komedia + nauka
Teatr Mostownia
ul. Miszewskiego 16, Gdańsk 80-239
Spektakl improwizowany połączony z wykładem naukowym
Opis
Nowość na trójmiejskiej scenie komediowej. Przed Wami trzeci spektakl popularnonaukowy z cyklu Fun Fact = komedia + nauka.
Gościem specjalnym będzie dr filozofii Paula Milczarczyk, która przygotowała prelekcję zatytułowaną "Sztuka, która krzywdzi". W czasie wieczoru widzowie będą mieli także możliwość zadania naukowczyni pytań
dotyczących wykładu.
Występ ma komediowy charakter, a jego celem jest popularyzacja wiedzy poprzez improwizację. Możecie liczyć na dobrą zabawę przyprawioną szczyptą pożytecznej wiedzy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Czego możesz się spodziewać?
Fun Fact to połączenie improwizacji komediowych z wykładem naukowym. W
lekki i przystępny sposób trójmiejscy improwizatorzy przybliżają
treści naukowe. Każdy występ to spotkanie z gościem specjalnym, który
jest naukowczynią/naukowcem lub ekspertką/ekspertem wybranej dziedziny
wiedzy.
Czym są improwizacje komediowe?
To forma teatru, w którym spektakle nie posiadają wcześniej ustalonego
scenariusza – dialogi i fabuła powstają spontanicznie, co często tworzy komediowe sytuacje. Improwizacje komediowe najczęściej powstają w oparciu o sugestie i pomysły widzów – to oni narzucają improwizatorom np. temat sceny czy miejsce akcji.
O czym będziemy rozmawiać?
Czy można być złym człowiekiem i tworzyć arcydzieła? Co robić w momencie, gdy dowiadujemy się, że nasz ulubiony artysta popełnił przestępstwo lub prowadził niemoralne życie? Niszczyć płyty? Palić książki? Czy można (i należy) oddzielić twórczość od życia? Czy sztuka może krzywdzić? Czy sztuka może czynić nas lepszymi ludźmi? Wokół tych pytań będę krążyć podczas wykładu i dyskusji, do której już teraz serdecznie zapraszamy.
Poznaj naszą ekspertkę:
Paula Milczarczyk - dr filozofii, wykładowczyni, pedagożka. Zawodowo pracuje z dziećmi i młodzieżą (obecnie uczy w IV LO w Gdańsku oraz wykłada na Akademii Muzycznej), w 2023 roku założyła Fundację Szczeniactwo - organizację wspierającą młode osoby w dorastaniu. Naukowo zajmuje się estetyką codzienności i etycznym wymiarem sztuki.
Obecnie pracuje nad filozoficzną książką dla dzieci, w której opisuje piękno relacji człowieka i psa.